Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Veľmi pekne ďakujem za objasnenie. Škoda že keď už raz to overovanie zaviedli tak nedávajú úplnú informáciu na koho sa vzťahuje prípadne to nemajú zapracované v apke, kliknem urobím fotky skeny video, nechám sa skasírovať a hotovo. Dám po absolvovaní vedieť ako to na letisku prebehlo.

0 Citovat

Ešte ma na rajanájroch zarazil jeden detail a to je že "slovenská" jazyková verzia ofiko stránok je v angličtine a česká v češtine. Súdruhovia nevedia že sme boli donedávna jeden štát a rozumieme si dokonale.

0 Citovat

Ta v češtině taky není kompletní, takže můžeš být rád, že to máte anglicky.

0 Citovat

Tak už načetli ceny na léto 2024 u mých sledovaných linek DRS-PMI, PRG-PMI.... ty Drážďany zase vycházejí při zahájení prodejů cenově lépe, než Praha..... při početné rodině se to už nasčítá

0 Citovat

Nevíte, proč na některé destinace v Itálii je vynechaná nabídka na duben a květen?
Například Praha - Neapol, Praha - Pisa do března nabídka je, dále ovšem až od června. Duben, květen nic.

0 Citovat

Na duben a květen nejsou nahrané lety ještě vůbec, asi ještě neví, jak využijí ty extra sloty letů, které budou létat k moři až od června... 

0 Citovat

Škoda. Zrovna květen mě zajímá dost a než nějaké přískoky vlakem, raději bych přímák.

0 Citovat

Ahoj, netuší někdo proč nemá Ryanair vypsané lety na duben a květen 2024 z London Stansted - Ostrava popř. Bratislava, ale na červen lety vypsané jsou? Myslíte, že to ještě doplní? Díky za odpověď.

0 Citovat

https://www.ceskenoviny.cz/zprav...ne/2437477?

0 Citovat

Nedaří se mi dohledat, co měl minulý rok Ryan za akce během Cyber week. Nemáte někdo radu, kde to najít? S Google se nějak nemůžu domluvit :/

0 Citovat

Od března nová báze v Dubrovníku. Nově linky

Wroclaw-Dubrovník

Krakow-Dubrovník

+ navýšení letů z Vídně

 

0 Citovat

Ahoj, máme možnost letět v létě na dovolenou, jenže nám cestu zkomplikuje těhotenství. Pokud bude všechno v pohodě, tím líp, ale kdyby to nešlo a já nakonec nemohla odletět (měla bych papír od lékaře), vzal by to RY vpotaz a vrátili by peníze za letenky?

Určitě budeme mít v cestovním pojištění zahrnuté i storno letenek, ale nevím, od které společnosti zvolit. Běžně bereme Axu Assistance, ale třeba u Kooperativy je přímo psáno:

b) těhotenství, které v době zakoupení cestovní služby neexistovalo nebo zdravotní komplikace v důsledku těhotenství do 10 týdnů před očekávaným porodem, pokud těhotenství nebo zdravotní komplikace nastaly u pojištěné, osoby pojištěnému blízké nebo, pokud by pojištěný musel cestovat sám, také u spolucestující,

což jsem pochopila, že se vztahuje i na syna, který by sám letět nemohl. 

Máte někdo zkušenost? 

Díky!

0 Citovat

Zásadní je, do kdy je vůbec těhotná zdravotně pojištěná = léčebné výlohy (třeba ČSOB to má jen do 26. týdne).

Druhou věcí je, že aerolinky nic nevrátí, když jde o nerefundovatelné letenky, od toho se dělá to pojištění storna letenek (musí být obvykle sjednáno hned při koupi, maximálně pár dní poté) a to má obvykle 20% spoluúčast. Takže tato ztráta tam prostě bude, plus samotné pojistné. A ano, pojištěna je celá blízká rodina. Když jeden nemůže, kompenzace bude za všechny letenky.

Ještě pozor na to, že samotný fakt, že v destinaci je najednou přes 40°C, není pro žádnou pojišťovnu důvod neletět a zároveň to není důvod ani pro neschopenku. A třeba ČSOB pojišťovna to má dokonce tak, že se pojištění storna u těhotné do toho 26. týdne vztahuje jen na hospitalizaci. Samotná neschopenka není důvodem. A taky pokud jednou lékař pošle na rizikové těhotenství, asi se nebude tvářit na to ho za týden zase rušit. A rizikové těhotenství je pracovní neschopnost s vycházkami 6 hodin denně. Tak aby to pak neznamenalo celé léto zbytečně doma. 

0 Citovat

Ahoj,

Můžu hloupý dotaz ohledně 10kg odbaveného zavazadla u ryanairu? Řeší se u odbaveného jen váha nebo i ty rozměry, co tam píšou? 55x40x20 cm

Bral jsem odbavené hlavně kvůli turistickym holim, které na palubu nemůžou, a teď si nejsem úplně jistý těmi rozměry.

 

Díky moc :-)

0 Citovat

Je to omezené pouze na váhu 10kg.

0 Citovat

Diky, případně mi to právě logičtější řešit jen váhu.

Akorát tu: https://www.ryanair.com/gb/en/us..._696869348

V bodě 8.3.3 píšou tohle:

If you have paid for a 10kg Check-In Bag (weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm)

 

"Check-in bag" je normální odbavené zavazadlo,  ne to, co si beru na palubu, ne?

0 Citovat

Ano, Check-in bag je odbavené zavazadlo, ne palubní.

Ale děláte si zbytečné starosti. Prostě použijte kufr, který chtějí, ať máte jistotu, a tam se Vám hůlky vejdou. Když je rozložíte na tři části (pokud nemáte nějaké lepší, které jdou rozložit na čtyři kusy, tam vůbec není co řešit), tak se Vám do kufru 55cm do úhlopříčky krásně vlezou.

0 Citovat

btw taky by mne zajímalo, jestli u odbaveného řeší ty rozměry (dolů je to imho jedno), jednou jsme odbavovali v Bratislavě, nikdo to neřešil.

 

A mimochodem trekové hůlky na většině evropských letišt přes security projdou. Zrovna Praha Vídeň i Katowice v pohodě.

0 Citovat

Ahoj, měl bych dotaz k odbavení. Letíme v 8 lidech a z toho budou 3x odbavená 20kg zavazadla. Když udělám dopředu check-in, budu mít QR kód, bude platný i po odbavení zavazadel? Jde mi o to, jestli když rozdistribuju QR kódy mezi ostatní, jestli budou platit až po odlet nebo se odbavením zavazadel něco změní. A druhý dotaz - zavazadlo může odbavit jen ten, u koho je uvedeno? Pojedeme ještě zaparkovat auto, tak jestli se musí čekat na řidiče, nebo zbytek může zavazadlo odbavit i za řidiče :) Díky moc.

0 Citovat

- zavazadlo se odbavuje na konkretniho cloveka, a je vhodne aby tam byl :) urcite vas nenechaji odbavit zavatadlo na jmeno nekoho, kdo tam fyzicky nebude pritomen

- muzu mluvit jen o tom, jak je to u jinych spolecnosti - pokud ma clovek boarding pas z onlinu, tak doodbaveni zavazadel jejo platnost nezrusi. zrusi ho jen to, kdyby se ten checkin zrusil a udelalo se cele nove preodbaveni. nicmene u RYR to bude na 99% stejne

0 Citovat

QR kód vygenerovaný po online checkin ostáva stále rovnaký pre celý proces, preukazuješ sa ním aj na gate, To že si pretým odbavíš bagáž nespôsobí žiadnu zmenu QRkódu.

0 Citovat

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...ava_jadv 

Zaznamenali jste již nějaké rušení letů? U mě zatím jen mírné změny času odletů u Vídeň-Bologna dne 26. 5. a Bologna-Vídeň 1.6.

0 Citovat

V jiném článku o tomto píšou toto, takže času na změny je dost:

Pokud jich dostaneme jen 40, do konce března budeme muset oznámit v letovém řádu některé drobné škrty,“ dodal O’Leary.

https://byznys.hn.cz/c1-67298430...ni-letenek

0 Citovat

No jasně, přesně tak to funguje a vždy fungovalo s korunou. U sedadel nebo zavazadel aspoň používají poslední zhruba rok normální kurz, ale třeba infant stojí 25 euro = 750 Kč. 

0 Citovat

Já to třeba nevěděla u toho infanta, protože jsem to nezkoumala. Takže také díky za tip. 

0